کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

کاربرد محتوای سایت در طراحی سایت

زمان زیادی طول کشید تا طراحان سایت به این موضوع پی ببرند که محتوا ی درون سایت مهمترین و تاثیر گذارترین مسئله در طراحی سایت است. برای آنکه محتوای سایت برای کاربر جذابیت داشته باشد باید پارامترهای متعددی را مد نظر قرار داد تا متن حاکثر کارایی خود را داشته باشد و هم برای کاربران گیرا و قابل استفاده باشد و  کاربر در فهم موضوع دچار سردرگمی نشود ومتن کاملا واضح باشد.

در واقع یک سایت هرچند طراحی مناسب و جذابی داشته باشد اما محتوای سایت برای کاربران کارایی نداشته باشد سایت عملا ناکارآمد خواهد بود همچنین عکس مطلب یعنی محتوای جذاب و گیرا بدون طراحی مناسب نیز همین موضوع را در پی دارد. بنابراین  طراحی سایت با محتوای آن مکمل و پشتوانه  یکدیگر هستند و در هنگام طراحی سایت باید هردو را در الویت قرار داد.

-محتوای سایت در طراحی سایت باید ساده و قابل فهم باشد

در طراحی سایت این نکته رو مد نظر قرار بدهید که متن آن باید روشن و قابل فهم و به دور از هرگونه ابهامات باشد.اگر محتوای سایت برای کاربر مبهم باشد ممکن است کاربر دچار سردرگمی شود و کاربر را به سوی اشتباهات سوق دهد.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید مطالب شما برای تمامی کاربران روشن و مفهوم است از فردی که باسایت و محصولات سایت شما آشنایی ندارد بخواهید مطالب سایت شما را بخواند و نظر خود را بگوید.

-مطالب را به صورت خلاصه بیان کنید.

 با پاراگراف های اضافی و مطالب زیاد کاربران خود را خسته و دده نکنید.در واقع همیشه سعی کنید خیلی زود به اصل موضوع بپرازید با این کار کاربران سایت شما می توانند به بقیه کارهای خود در سایت شما رسیدگی کنند و مطالب مهم سایت شما را زودتر بخوانند .

-از تیترها و عنوان های جذاب در طراحی سایت استفاده کنید.

برای جذب کاربر از تیترهای وسوسه انگیز و تیترهایی که نوعی شوخ طبعی در آن وجود دارد استفاده کنید بااین روش ذهن مخاطب را می توانید درگیر کنید و توجه او به موضوع را جلب کنید.

-استفاده از لیست در طراحی سایت

استفاده از لیست در محتوای سایت باعث می شود خواندن  مطالب سایت برای کاربران با سهولت انجام شود. لیست ها معمولا به صورت عدد یا نقطه و یا همراه با آی در کنار لیست نمایش داده می شوند.

-از لینک ها در سایت خود استفاده کنید.

استفاده از لینک گاهی اوقات به کاربر کمک می کند تا بتواند موضوع را بهتر درک کند . همچنین استفاده از لینک ها می تواند کاربر را به  صفحات دیگر هدایت کند و ازین طریق کاربر می تواند به مطالب سایت شما تسلط یابد و به هدف شما پی ببرد.

مقالات بیشتر

 منبع : http://www.cms-iran.com


nopardazco-net

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: سایت ,استفاده ,کاربر ,موضوع ,طراحی ,کاربران ,استفاده کنید ,طراحی سایت ,محتوای سایت ,داشته باشد ,سایت استفاده
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای
کسب درآمد

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آژانس خبری امروزنآ هیئت عاشقان حضرت ابوالفضل (ع) شهر هیر حراج واقعی کنکور پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان خرید طرح لایه باز سایت تفریحی سرگرمی بروزفان دبیرستان سلام عکس های لو رفته بازیگران سوالات آزمون قلم چی نهم آبان بهترین انشا برای تصویر نویسی مهارت های نوشتاری پایه هفتم انشا در مورد کتاب عینی ذهنی انشا طولانی درباره هرکه درپی کلاغ رود در خرابه منزل کند فرهنگ بومی پنجم انشا در مورد سايه ادم طنز مجاه ستاره راهنمای دفترچه اینورتر هیوندای N100 درون یک فضا پیما را که روی کره ماه فرو امده انشا چرا دخترک در ابتدا از دیو نترسید؟ دانلود رمان دختر افغان